Loading...

Dr. Rahşan Sertkaya Daniş

Ortak Avukat

Profesyonel Deneyim

Rahşan Sertkaya Daniş, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlamış, 2022 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora çalışmasını tamamlamıştır. 2006 yılında Erkan Daniş ile Daniş Hukuk Bürosu’nu kuran Rahşan Sertkaya Daniş, özellikle Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Sigorta Hukuku, Sağlık Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku’na ilişkin uyuşmazlıkların çözümlenmesi ve bu alanlarda danışmanlık hizmeti verilmesi konularında oldukça tecrübeli olup, İstanbul Barosu’na kayıtlıdır.

Uzmanlık alanlarına ilişkin güncel yasal değişiklikler ve uyuşmazlıklar hakkında yazdığı akademik makaleleri mevcuttur. Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle müvekkillerine ticari yaklaşımlara uygun, çözüm odaklı, kapsamlı hukuki danışmanlık ve dava takip hizmetleri sağlamaktadır.

Uzmanlık Alanı

Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Sigorta Hukuku, Sağlık Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku

Eğitim

Lisans : Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2001
Yüksek Lisans : Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2004
Doktora : Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2022

Yabancı Dil

İngilizce